نهمین جایزۀ اخلاق و نیایش بدون سید محبوب

نهمین جایزۀ اخلاق و نیایش بدون سید محبوب حضور حضرت آقای سیدمحمد خاتمی در نهمین مراسم جایزۀ اخلاق و نیایش می‌توانست بر جذب حداکثری و انسجام جامعه و استحکام نظام که از منویات رهبر معظم انقلاب است بیفزاید.

دیشب در آخرین شب ماه مبارک رمضان نهمین سال جایزۀ اخلاق و نیایش در کتابخانۀ ملی برگزار شد.
این مراسم هم یکی دیگر از ده‌ها ابتکار آقای مسجد جامعی، موفق‌ترین شخصیت فرهنگی کشور است که ده‌ها اثر مهم فرهنگی با طراحی و ابتکار او شکل گرفته و ماندگار شده است؛ مانند نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان، کتاب سال ولایت و...
هیئت امنای جایزۀ اخلاق و نیایش جمعی از فرهیختگان اخلاق‌مدار کشورند از جمله: دکتر رضا داوری، استاد محمد احصایی، استاد ساعد باقری، آقای مجید مجیدی و...
نیایش موجب تثبیت اخلاق در جان آدمی است؛ چه ترکیب معناداری است: «اخلاق» و «نیایش».
سال گذشته از زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی، معلم  اخلاق تجلیل شده بود. امسال از آیت‌الله کریمی جهرمی، مجتهد وارسته و جمعی از هنرمندان و خیرین تجلیل شد.
قرار بود اهدای جوایز همچون سال‌های قبل به دست عالم و روحانی وارسته، استاد بزرگ اخلاق و سیاست حضرت آقای سیدمحمد خاتمی تقدیم شود. ولی از حضور ایشان ممانعت به عمل آمده بود. وقتی نام ایشان توسط سرکار خانم دکتر بروجردی برده شد حضار مجلس با کف زدن ممتد ابراز احساسات کردند. نمی‌دانم عدم شرکت ایشان در این مجلس معنوی و فرهنگی چه ثمری داشت ولی تنها اثر ملموس، افزوده شدن بر محبوبیت ایشان بود. بدون تردید حضور ایشان در این شرایط حساس می‌توانست بر جذب حداکثری و انسجام جامعه و استحکام نظام که از منویات رهبر معظم انقلاب است بیفزاید. عقل هم خوب چیزی است خداوند به همگان عنایت فرماید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی خسروی